میز اداری

ارتفاع میز اداری چقدر است؛ همه چیز درباره ابعاد میز اداری

ابعاد میز اداری

همه چیز درباره ابعاد استاندارد میز اداری

ارتفاع میز اداری چقدر است؟ این سوالی است که احتمالاً در هنگام خرید و انتخاب انواع میز اداری از خود می‌پرسید. با آغاز مدرنیته و شروع تولید صنعتی و ماشینی در ابعاد زیاد، استاندارد نقش پررنگی در تولید کالاهای مختلف پیدا کرد. این استاندارد در ساخت میز اداری و دیگر انواع مبلمان نیز دارای اهمیت بسیار بود.

طبق بررسی‌های انجام شده بر اساس عموم انسانها، استاندارد میز اداری تعیین شد و تمامی تولید کنندگان معتبر را ملزم کرد تا از آن پیروی کنند. در این مقاله قصد داریم تا طبق استاندارد، بررسی کنیم که طول، عرض و ارتفاع میز اداری چقدر است. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

 چرا رعایت اصول و استاندارد در ساخت میز اداری اهمیت دارد؟

پیش از آنکه بگوییم طول، عرض و ارتفاع میز اداری چقدر است، اجازه دهید کمی در مورد علت اهمیت رعایت اصول و استاندارد میز اداری صحبت کنیم. علم ارگونومی، علمی بر اساس اندازه‌ها برای افزایش هرچه بیشتر راحتی و آسایش انسان در طول استفاده از یک وسیله است.

میز اداری، به عنوان یک وسیله که قرار است فرد مدت زمانی طولانی را بر روی آن نشسته و در حالت نشسته کار کند، در صورت عدم پیروی از اندازه‌های استاندارد میز اداری، دچار بروز مشکل برای فرد، از جمله خستگی، ورود آسیب به گردن، زانو، دستها و غیره خواهد شد. به همین علت است که دانستن این مسئله که ارتفاع میز اداری چقدر است، دارای اهمیت دو چندان خواهد شد.

 

ارتفاع میز اداری چقدر است؟

پاسخ سوال ارتفاع میز اداری چقدر است، در دو کلمه خلاصه خواهد شد: 75 سانتی متر تا 88 سانتی متر

این ارتفاع، به صورت نرمال برای افراد با قد حدودی 180 تعیین شده است. گاهی ممکن است این ارتفاع برای افرادی با قد کوتاه‌تر یا بلندتر، منجر به بروز مشکل شود. به همین علت است که به مرور زمان و با پیشرفت تکنولوژی، امکان تنظیم ارتفاع و رگلاژ برای تعیین دقیق پاسخ سوال ارتفاع میز اداری چقدر است، ایجاد شده است.

اما اگر بخواهید سری سازی کرده و یک سری میز اداری با ارتفاع یکسان و غیر قابل تغییر بسازید و می‌پرسید که ارتفاع میز اداری چقدر است، بهتر است عددی مابین 75 سانتی متر تا 88 سانتی متر را برای ارتفاع میز اداری خود در نظر بگیرید.

 

ارتفاع میز اداری

 ابعاد استاندارد میز اداری چقدر است؟

حال که به عنوان مهم‌ترین اندازه، دانستیم ارتفاع میز اداری چقدر است، بهتر است کمی در مورد حداقل و حداکثر دیگر ابعاد میز اداری صحبت کنیم. البته این ابعاد در مقایسه با ارتفاع میز اداری، بر روی کیفیت کار و سلامتی فرد استفاده کننده میز، تاثیر نخواهد داشت. اما به هر حال برای سری سازی، این ابعاد دارای اهمیت خواهند بود. توجه داشته باشید که در ساخت انواع میز اداری سفارشی، می‌توان ابعاد متناسب با ابعاد و نیاز فرد استفاده کننده میز در نظر گرفته شود.

  • کارمندی: حداقل 110 سانتیمتر تا ماکسیمم 180 سانتیمتر
  • کارشناسی: حداقل 160 سانتیمتر تا ماکسیمم 180 سانتیمتر
  • مدیریت: حداقل 180 سانتیمتر تا ماکسیمم 220 سانتیمتر
  • میز کار گروهی: حداقل 140 سانتیمتر

 

انواع میز اداری

 اصول انتخاب میز اداری

حال که در مور تمامی ابعاد استاندارد میز اداری اطلاعات کسب کردید و متوجه شدید که طول، عرض و ارتفاع میز اداری چقدر است، بهتر است کمی در مورد نحوه انتخاب میز اداری برای مجموعه صحبت کنیم.

مهم‌ترین مسئله‌ای که برای خرید میز اداری باید به آن توجه کنید، پس از توجه به رعایت درست و دقیق استانداردها، انتخاب یک میز با کیفیت و با یک طراحی متناسب با کسب و کاری که دارید، خواهد بود. برای انتخاب درست، بهتر است کمی در مورد نوع کسب و کار خود و نیازهای مشتریان خود تحقیق نموده و بین انواع میز اداری مدرن و یا میز اداری کلاسیک، بهترین گزینه را انتخاب و خریداری نمایید.

بهترین راه حلی که در دسترس خواهید داشت، کمک گرفتن از یک فرد متخصص در این امور است. به عنوان مثال، پادمان برای خرید میز اداری، بهترین مشاوره و طراحی را برای شما انجام خواهد داد. تمامی انواع میز اداری پادمان، با بهره گیری از مواد اولیه درجه یک و تکنولوژی روز دنیا و با علم به این که ارتفاع میز اداری چقدر است، بهترین انواع میز اداری را تولید خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات کامل‌تر در مورد این مجموعه، می‌توانید به سایت پادمان مراجعه کنید و یا از طریق شماره‌های تماس با کارشناسان متخصص پادمان در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *