میز اداری

ابعاد انواع میزهای اداری، میز مدیریتی، میز کنفرانس، میز کارگاهی را بدانید

ابعاد انواع میزهای اداری، میز مدیریتی، میز کنفرانس، میز کارگاهی را بدانید

بررسی ابعاد انواع میزهای اداری، میز مدیریتی، میز کنفرانس، میز کارگاهی 

بر اساس علم ارگونومی، ابعاد میز اداری از آن جهت که می‌توانند تاثیر مستقیمی بر سلامت فیزیک افراد در طول دوران کاری بگذارند، دارای اهمیت بسیاری خواهد داشت. طبق این علم، ابعاد میز اداری برای استفاده یک انسان در ابعاد متوسط، باید از یک بازه مشخصی باشد تا بدن فرد در هنگام استفاده از آن در حالت اصولی و استاندارد خود قرار گرفته و در نتیجه در دوره‌های استفاده طولانی مدت، دچار آسیب نشود. در این مقاله قصد داریم ابعاد انواع میز اداری را مورد بررسی قرار دهیم و بهترین برند میز اداری را به شما معرفی کنیم. با ما تا انتهای مطلب همراه شوید تا با شناخت ابعاد میز اداری استاندارد، در هنگام خرید، به سراغ بهترین گزینه‌های موجود در بازار بروید.

 

 اهمیت رعایت استاندارد در ابعاد میز اداری چیست؟

در محیطهای کاری اداری، فرد بیشترین زمان خود را در حالت نشسته پشت میز و در بیشتر مواقع در حال کار کردن با کامپیوتر می‌گذارند. همین نشستن طولانی مدت، اگر به صورت درست و اصولی نباشد در طولانی مدت می‌تواند منجر به ورود آسیبهای جدی به مفاصل، استخوان‌ها و ستون فقرات فرد شود. توجه به استاندارد ابعاد میز اداری، روشی است که به کمک آن می‌توان نحوه نشستن فرد پشت میز کار را تا حد مطلوبی اصلاح کرد. در صورتی که میز مورد نظر شما بر اساس استاندارد ابعاد میز اداری ساخته نشده باشد، در هنگام نشستن پشت آن، بدن شما در حالت نامناسبی قرار گرفته و در نتیجه دچار آسیبهای جدی در ستون فقرات خود خواهید شد.

 

 ابعاد میز اداری  چقدر باید باشد؟

به طور کلی، ابعاد میز اداری درست همانند هر حجم دیگری از سه بخش طول، عرض و ارتفاع تشکیل شده است. این ابعاد در میزهای مختلف اداری عددهای متنوعی را خواهند داشت. در ادامه به بررسی این اعداد خواهیم پرداخت.

 

 ابعاد میز اداری  چقدر باید باشد؟

 

ارتفاع میز اداری چقدر است؟

در میان تمامی اندازه‌ها در ابعاد میز اداری، ارتفاع را می‌توان به عنوان مهم‌ترین عدد در نظر گرفت. ارتفاع میز اداری، نحوه قرار گرفتن دست و پا را مشخص خواهد کرد. زاویه قرارگیری زانو و آرنج، بر اساس همین ارتفاع میز اداری مشخص می‌شود. طبق استاندارد ابعاد میز اداری، بهترین ارتفاع برای تمامی انواع میز اداری، عددی در حدود 75 تا 88 سانتی‌متر خواهد بود. البته با توجه به تفاوت قد افراد، این عدد می‌تواند متغیر باشد. بهترین میز، آن میز اداری است که ارتفاع آن قابلیت تغییر، رگلاژ و تنظیم در بازه ابعاد استاندارد را داشته باشد.

 

 ابعاد میز اداری | انواع میز اداری

دانستیم که ارتفاع میز اداری چقدر است و در مورد اهمیت این عدد در میان تمامی اعداد ابعاد میز اداری نیز صحبت کردیم. حال زمان آن رسیده است که در مورد استاندارد دیگر ابعاد میز اداری در انواع میز اداری، صحبت کنیم. استاندارد ابعاد میز اداری در تمامی انواع میز اداری، عبارت می‌شود از:

  • ابعاد میز اداری کارمندی: 110 سانتیمتر تا 180 سانتیمتر
  • ابعاد میز اداری کارشناسی: 160 سانتیمتر تا 180 سانتیمتر
  • ابعاد میز اداری مدیریت: 180 سانتیمتر تا 220 سانتیمتر
  • ابعاد میز اداری میز کار گروهی: حداقل 140 سانتیمتر برای قرار گیری دو فرد در دو طرف میز

 

خرید انواع میز اداری مدرن

 

 پیش از خرید انواع میز اداری بخوانید

تا اینجای صحبتمان در مورد ابعاد میز اداری و اهمیت رعایت و توجه آن در ساخت میز اداری صحبت کردیم. حال سوالی که پیش خواهد آمد این است که در هنگام خرید انواع میز اداری، به چه مواردی توجه کنیم. همه ما می‌دانیم که خرید میز استاندارد که بر اساس ابعاد میز اداری استاندارد و ارگونومی ساخته شده باشد، دارای اهمیت بسیار زیادی است. علاوه بر این ابعاد:

  • اهمیت دارد که به دکوراسیون دفتر کار خود توجه کرده و میزی انتخاب کنید که با سبک کلی دکوراسیون محیط کار شما تناسب داشته باشد.
  • به ترکیب رنگ دفتر کار خود دقت کنید.
  • به سراغ خرید انواع میز اداری از برندهای شناخته شده و معتبر بروید که از کیفیت تولیدات آنها، اطمینان دارید.

در این راستا برای دسترسی سریع، آسان و ارزان به بهترین انواع مبلمان اداری از جمله انواع میز اداری باکیفیت، پادمان همراه شما خواهد بود. جهت مشاهده نمونه کارها، قیمت محصولات و نحوه ثبت سفارش، می‌توانید به سایت پادمان مراجعه نمایید و یا از طریق شماره‌های تماس به صورت مستقیم با کارشناسان پادمان در ارتباط باشید.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *