دکوراسیون

رنگ مناسب برای محیط کار | نکاتی که نمیدانستید

رنگ مناسب برای محل کار

همه چیز درباره رنگ مناسب برای محیط کار

یکی از موارد بسیار مهم در هنگام طراحی و دکوراسیون محیط اداری، انتخاب رنگ مناسب برای محیط کار است. این انتخاب رنگ به دلیل تاثیرات روانشناختی که روی افراد مشغول به کار در محیط خواهد گذاشت، دارای اهمیت بسیاری بوده و می‌تواند در بالا بردن راندمان کاری در محیط کار نیز تاثیرگذار باشد. در این میان سوالی که پیش خواهد آمد این است که رنگ مناسب برای محیط کار من چیست؟ در ادامه مطلب در این مقاله همراه ما باشید تا نکات مهمی را جهت انتخاب رنگ مناسب برای محیط کار را مورد بررسی قرار دهیم.همچنین شما میتوانید برای دیدن بهترین مدل میز اداری نیز به سایت ما مراجعه کنید.

روانشناسی و انتخاب رنگ مناسب برای محیط کار

برای آنکه بتوانید رنگ مناسب برای محیط کار خود را پیدا کنید، باید ابتدا به این سوال پاسخ دهید که چه رنگی برای محیط کار من و نیاز شغل من مناسب خواهد بود. باید بدانید به دنبال هیجان هستید یا آرامش؟ چه تاثیر روانی را برای بالا بردن راندمان کاری نیاز خواهید داشت؟ بهترین رنگ مناسب برای محیط کار شما، آن رنگی است که به نیاز شغل شما مرتبط باشد. برای تشخیص این رنگ، ابتدا باید نیاز شغل خود را بشناسید.

بهترین رنگ مناسب برای محیط کار چیست؟

همانطور که پیش‌تر نیز توضیح دادیم، برای انتخاب بهترین رنگ مناسب برای محیط کار، ابتدا باید نیاز شغل خود را بشناسید. پس از کسب شناخت کافی از نیاز محیط کار خود و تاثیرات ضروری مورد نیاز در هنگام کار، زمان آن فرا خواهد رسید که کمی در مورد تاثیر هر رنگ بر محیط اطراف خود و بر روی ذهن افراد تحقیق کنید. به این ترتیب با توجه به تاثیر روانی هر رنگ و نیازهای نوع کسب و کار خود خواهید توانست تا بهترین رنگ مناسب برای محیط کار خود را انتخاب کنید.

رنگ آبی در محیط کار

رنگ آبی، رنگ پیش رو، راهبر و پویایی است. این ترکیب رنگ حس و حال حرکت به سمت جلو و روشن‌ فکری را منتقل خواهد کرد. به همین دلیل این رنگ مناسب برای محیط کار با نیاز به پویایی و پیش رو بودن خواهد بود.

رنگ آبی در محیط کار

رنگ قرمز در محیط کار

قرمز، رنگی گرم است که پویایی، جنب و جوش و اشتهای موفقیت را افزایش خواهد داد. اگر به دنبال چنین حس و حالی در دفتر کار خود هستید، قرمز بهترین رنگ مناسب برای محیط کار شما خواهد بود.

رنگ زرد در محیط کار

زرد، رنگ خلاقیت و اعتماد به نفس است. درست به دلیل همین دو ویژگی، زرد، رنگ مناسب برای محیط کار هایی با نیاز به تبلور خلاقیت خواهد بود. زرد، انرژی روز است که در روحیه افراد ریشه خواهد کرد.

رنگ خاکستری در محیط کار

با توجه به خنثی بودن رنگ خاکستری، برای محیط‌های اداری مدرن با نیاز به آرامش و تمرکز هرچه بیشتر خاکستری می‌تواند بهترین رنگ مناسب برای محیط کار باشد. خاکستری در بیشتر موارد به صورت ترکیبی و با سه رنگ اصلی توضیح داده شده در بالا برای محیط‌های کاری با ماهیت مدرن و پیش رو بودن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید بهترین میز اداری

پادمان و انتخاب رنگ میز مناسب دفتر کار شما

حال که تا حدودی دانستیم بهترین رنگ مناسب برای محیط کار را چطور می‌توانیم انتخاب کنیم، زمان آن فرا می‌رسد که بپرسیم حال چطور این رنگ مناسب برای محیط کار را وارد فضای کار خود کنیم. گروهی تغییر رنگ دیوار را ترجیح می‌دهند. اما این مسئله همیشه جوابگو نخواهد بود. به جای دیوارها، استفاده از رنگ مناسب برای محیط کار در میز اداری، صندلی و دیگر المان‌های دکوراتیو محیط می‌تواند گزینه بهتری باشد.

در این راستا، برای طراحی میز اداری اختصاصی مورد نظر خود در رنگ مناسب برای محیط کار، پادمان همراه شما خواهد بود. بهترین انواع میز و مبلمان اداری با طراحی منحصر به فرد، کیفیت بالا، مواد اولیه درجه یک و با قیمتی مناسب و رقابتی، از پادمان بخواهید. جهت مشاهده نمونه میزهای اداری پادمان، اطلاع از قیمت‌ها و نحوه ثبت سفارش و موارد مورد نیاز دیگر می‌توانید به سایت پادمان مراجعه کنید و یا از طریق  شماره‌های تماس به صورت مستقیم با کارشناسان پادمان در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *