دکوراسیون

همه چیز درباره اتاق کار کوچک در منزل

اتاق کار کوچک

بررسی اتاق کار کوچک در منزل

با همه گیری ویروس کرونا، دور کاری رفته رفته جایگاه مهم‌تری در دنیای مشاغل ایجاد کرد. بسیاری از گروه‌های کاری که نیازی به حضور همزمان در دفتر کار خود را نداشتند، حتی پس از این زمان به منظور کاهش هزینه‌های گزاف دفتر داری به سمت دورکاری روی آوردند. اما این روند انجام کار با وجود تمام نکات مثبتی که داشت می‌توانست چالش برانگیز نیز باشد. عوامل حواس پرتی و عدم وجود فضای حرفه‌ای در منزل می‌توانست راندمان کاری افراد را به شدت کاهش دهد. به همین جهت بود که طراحی و چیدمان اتاق کار کوچک در منزل به این میزان دارای اهمیت شد.

در این مقاله قصد داریم تا همه چیز را درباره طراحی اتاق کار کوچک در منزل مورد بررسی قرار دهیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا با دانستن نکات ریز طراحی و چیدمان اتاق کار کوچک در منزل، بتوانید با صرف کمترین هزینه و در فضایی مختصر و کوچک، بتوانید محیط کار حرفه‌ای خود را ایجاد کرده و راندمان کاریتان را افزایش دهید.
شما میتوانید برای دیدن بهترین مدل میز اداری نیز به سایت ما مراجعه کنید.

برای طراحی اتاق کار کوچک در منزل چه کنیم؟

همه ما از ضرورت داشتن اتاق کار کوچک در منزل آگاهیم. این فضا به مغز ما کمک خواهد کرد تا میان فضای زندگی شخصی خود و زندگی حرفی و کاری‌مان مرز ایجاد کنیم. بدون وجود این مرز، انجام درست وظایف کاری در خانه و جایی که محل کسب انرژی و استراحت ‌ما محسوب می‌شود؛ امکان پذیر نخواهد بود. گاهی امکان ایجاد یک اتاق مجزا به عنوان اتاق کار امکان‌پذیر نخواهد بود؛ چرا که فضای در اختیار جهت طراحی اتاق کار کوچک در منزل به اندازه کافی بزرگ نیست. به همین علت است که دانستن چند اصل مهم پیش از طراحی و چیدمان اتاق کار کوچک در منزل می‌تواند کمک بزرگی به شما باشد.

1.  یک میز استاندارد تهیه کنید

اولین قدم برای طراحی و چیدمان اصولی اتاق کار کوچک در منزل، تهیه یک میز با کیفیت، استاندارد و مناسب است. قرار است ساعت‌های طولانی پشت میز کار خود نشسته و مشغول انجام وظایفتان شوید. در صورتی که یک میز استاندارد نداشته باشید، بدن شما به مرور زمان آسیب خواهد دید. یک اتاق کار کوچک در منزل بدون میز، هیچ وقت کامل نخواهد شد. پس پیش از انجام هر کار دیگری، به سراغ تهیه یک میز استاندارد بروید.

خرید بهترین میز اداری

2. از خرید صندلی با کیفیت غافل نشوید

یک صندلی باکیفیت، استاندارد و ارگونومی نیز از موارد ضروری و مهم در چیدمان اتاق کار کوچک در منزل است. صندلی هم می‌تواند بر حفظ سلامت شما در طول انجام کار تاثیر مستقیمی داشته باشد. پس از تهیه میز، به فکر انتخاب و خرید صندلی کار مناسب، استاندارد و ارگونومی باشید.

3. نور مورد نیاز اتاق کار کوچک در منزل را تهیه کنید

اتاق کار کوچک در منزل را در فضایی ایجاد کنید که نور کافی، ترجیحاً نور طبیعی روز، در آن وجود داشته باشد. نور می‌تواند راندمان کاری شما را به شدت افزایش دهد. در صورتی که به هیچ صورتی امکان تامین نور طبیعی را ندارید، به سراغ تهیه چراغ‌هایی با نور مناسب و به اندازه باشید. بدون نور در اتاق کار کوچک در منزل، چشمان شما به مرور زمان آسیب خواهند دید.

نور مورد نیاز اتاق کار کوچک

4. به چیدمان روی میز کار خود در خانه توجه کنید

پس انتخاب محل مناسب برای طراحی اتاق کار کوچک در منزل، تهیه میز و صندلی و توجه به نورد، زمان آن فرا می‌رسد که به فکر چیدمان روی میز کار در اتاق کار کوچک در منزل باشید. از شلوغی پرهیز کنید و در عین حال لوازم مورد نیاز خود را در دسترس خود قرار دهید. از تاثیر شگفت انگیز گلدان سبز به هیچ عنوان غافل نشوید.

5. فضای خواب و استراحت را جدا کنید

مهم‌ترین مسئله در طراحی و چیدمان اتاق کار کوچک در منزل، جدا کردن مشخص کردن فضای کار از فضای استراحت است. بهتر است اتاق کار شما در منزل از اتاق خوابتان کاملاً جدا باشد. اما در صورتی که چنین امکانی برایتان وجود ندارد، حتماً فضای کار را با استفاده از المان‌های دکوراتیو مانند پارتیشن و غیره، فضای خواب و استراحت را در اتاق کار کوچک در منزل از هم جدا کنید.

پادمان و چیدمان اتاق کار کوچک در منزل

برای چیدمان حرفه‌ای اتاق کار کوچک در منزل پادمان همراه شما خواهد بود تا بتوانید در عین دریافت مشاوره حرفه‌ای، انواع میز و مبلمان اداری استاندارد را با بهترین قیمت برای خود تهیه کنید. جهت کسب اطلاعات کامل‌تر می‌توانید به سایت پادمان مراجعه نمایید و یا از طریق شماره‌های تماس به صورت مستقیم با کارشناسان پادمان در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *