دکوراسیون

رازهای چیدمان اتاق کارمندان برای افزایش بهره وری

رازهای چیدمان اتاق کارمندان برای افزایش بهره وری

بررسی رازهای چیدمان اتاق کارمندان برای افزایش بهره وری

در تمامی فضاهای کاری که به نیروی انسانی جهت پیشبرد اهداف کار نیاز هست، چیدمان اتاق کارمندان دارای اهمیت خواهد شد. برخلاف آنچه در گذشته‌ای نه چندان دور تصور می‌شود، طراحی و دکوراسیون محیط اداری می‌تواند تاثیر مستقیمی بر روی تمرکز، عملکرد و به طور کلی افزایش کیفیت کار فرد در طول کار داشته باشد. در این مقاله قصد داریم تا رازهای چیدمان اتاق کارمندان که می‌تواند در افزایش بهره وری و عملکرد آنها تاثیرگذار باشد را بیان کنیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا با رعایت چند نکته جزئی و کم هزینه، بتوانید سوددهی مجموعه خود را چندین برابر کنید و بهترین راه خرید میز اداری مدرن برای کارمندان خود را بشناسید.

 

چیدمان اتاق کارمندان چه تاثیری بر افزایش بهره وری آنها دارد؟

دو اتاق کار متفاوت را تصور کنید:

در اتاق اول، در محیطی تاریک، گرم و پر از بوی نم هستیم. میزهای کاری در این اتاق بسیار قدیمی و غیراستاندارد هستند. دیوارهای اتاق رنگ و رو رفته بوده و پرونده‌ها کاملاً نامرتب درون قفسه‌های فلزی قدیمی قرار دارند. شما مجبور هستید که روزی 8 ساعت در این اتاق کار کنید آن هم برای بیش از دو سوم طول زندگی خود!

اما در اتاق دوم، یک پنجره بزرگ وجود دارد که کمی نور آفتاب هم از میان پرده‌های آن عبور کرده و بر گلدان روی میز کاری شما تابیده است. تهویه به خوبی انجام شده است و بوی خوشی در کل فضا پخش شده. میز کاری شما کاملا نو، استاندارد و مرتب است و روی آن عکس عزیزانتان با لبخندهای زیبایشان قرار دارد. صندلی راحتی دارید و کمدهای اطراف شما با نظم و درون قفسه‌های زیبا چیده شده‌اند. در این اتاق هم قرار است 8 ساعت کار کنید و بیش از دو سوم طول زندگی خود را درون آن بگذرانید.

مشخص است که کدام اتاق را ترجیح خواهید داد و در کدام اتاق است که با تمرکز و اشتیاق بیشتری مشغول به کار خواهید شد. چیدمان اتاق کارمندان باید به گونه‌ای باشد که در عین ایجاد اشتیاق درون افراد به تمرکز هرچه بیشتر آنها کمک کند. فراهم آوردن چنین فضایی بخش کوچکی از علم ارگونومی مورد استفاده قرار داده و در نتیجه بهره وری کارمندان و در نتیجه آن بهره وری کلی مجموعه را به شدت افزایش خواهد داد.

 

 چیدمان ارگونومی اتاق کارمندان | تمام آنچه مجموعه شما نیاز دارد

برای آنکه به چیدمان اتاق کارمندان با کمترین هزینه برسید، 5 موردی که می‌تواند به شما کند، همین مواردی است که در ادامه به بررسی آنها پرداخته‌ایم.

 

 چیدمان ارگونومی اتاق کارمندان | تمام آنچه مجموعه شما نیاز دارد

 

 نیازهای کارمندان خود را بشناسید

فراموش نکنید که طرف حساب شما یک انسان است! نیازهای شغل خود و کارمندان خود را بررسی و شناسایی کرده و چیدمان اتاق کارمندان را به گونه‌ای انجام دهید که پاسخ کاملی در جهت برآورده کردن نیازهای آنها باشد.

 
 نور کافی و تهویه مطبوع، مهم‌تر از چیزی که تصورش را می‌کنید

طبق تحقیقات انجام شده توسط روانشناسان در سراسر دنیا، نور و تهویه دو عاملی هستند که به صورت کاملاً مستقیم می‌توانند میزان تمرکز، اشتیاق و انرژی ما برای انجام کار را تحت تاثیر قرار دهند. بنابراین پیش از انجام هر کار دیگر در چیدمان اتاق کارمندان، ابتدا در جهت تامین نور کافی و اصلاح سیستمهای سرمایشی و گرمایشی اقدام نمایید.

 
 فضایی برای استراحت کارمندان در نظر بگیرید

در چیدمان اتاق کارمندان، در هر شغلی که باشید و هر هدفی را که دنبال کنید، مهم است که به استراحت کارمندان در حین ساعات کاری توجه کنید. هرچه شما بیشتر به رفاه حال کارمندانتان اهمیت دهید، کارکرد مفیدتری از آنها دریافت خواهید کرد.

 
 از قدرت گیاهان سبز بهره‌مند شوید

در چیدمان اتاق کارمندان، بهتر است حتما از گیاهان سبز و گلدانهای مناسب برای داخل آپارتمان استفاده کنید. گیاهان سبز قدرتی دارند که می‌توانند خستگی را از مجموعه شما دور کنند. از آنها غافل نشوید.

 

خرید میز کارگروهی مدرن

 

مبلمان درجه یک، با کیفیت و استاندارد بخرید

از هرچه بگذریم، نمی‌توانیم از اهمیت کیفیت و استاندارد بودن میزهای اداری در چیدمان اتاق کارمندان غافل شویم. حتی اگر تمامی مراحل را به درستی انجام داده و یک دفتر کاری بسیار زیبا طراحی کنید هم بدون میز کار خوب و باکیفیت هیچ نتیجه‌ای در جهت افزایش بهره وری کارمندان دریافت نخواهید کرد. بهتر است برای خرید میز اداری به سراغ بهترین انواع بروید تا با ایجاد شرایط استاندارد، کارکرد کارمندان خود را افزایش دهید.

جهت خرید بهترین انواع میز و مبلمان اداری، مجموعه پادمان همراه شما خواهد بود. جهت کسب اطلاعات کامل‌تر می‌توانید به سایت پادمان مراجعه نموده و یا از طریق شماره‌های تماس جهت مشاوره با کارشناسان متخصص در حوزه چیدمان اتاق کارمندان در ارتباط باشید.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *