میز اداری

 همه چیز درباره استاندارد فضای اداری | اصول طراحی فضای اداری

 همه چیز درباره استاندارد فضای اداری | اصول طراحی فضای اداری

 بررسی همه چیز درباره استاندارد فضای اداری 

زمانی که قصد طراحی فضای اداری و چیدمان این محیط را داشته باشید، متوجه خواهید شد که استاندارد فضای اداری چقدر می‌تواند در ایجاد یک فضای کاربردی و مناسب به منظور  افزایش کارکرد یک فرد دارای اهمیت است. در این مقاله قصد داریم به صورت تخصصی به بررسی همه چیز درباره استاندارد فضای اداری بپردازیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه شوید تا با دانستن اصول طراحی فضای اداری، بتوانید محیطی مطلوب را برای محیط کاری خود ایجاد کنید و بهترین برند میز اداری را بشناسید.

 

استاندارد فضای اداری

همه ما با واژه استاندارد در محیطهای مختلف زندگی اعم از مسکونی، تجاری یا اداری آشنا هستیم. بدون استانداردها، تولید از حالت صنعتی خارج شده و زندگی مدرن تحت الشعاع قرار خواهد گرفت. در این میان، با توجه به شرایط جسمی فرد در طول زمان کاری و طولانی بودن این مدت زمان در مقایسه با مدت زمان حضور وی در دیگر فضاها، استاندارد فضای اداری بیش از هر استاندارد دیگری اهمیت خواهد داشت. سوال اینجاست که:

  • چرا شناخت و رعایت استاندارد فضای اداری انقدر دارای اهمیت است؟
  • استاندارد فضای اداری، در چه مواردی تعریف می‌شود؟
  • حداقل استاندارد فضای اداری که رعایت آن ضرورت غیرقابل انکار دارد چیست؟

در ادامه، به پاسخ سوالات مطرح شده در بالا خواهیم پرداخت.

 

چرا شناخت و رعایت استاندارد فضای اداری مهم است؟

یک روز کاری عادی را تصور کنید. از صبح خیلی زود وارد محیط کاری خود شده و پشت میزتان می‌نشینید. اگر خوش شانس باشید، تنها یک ساعت زمان دارید که از این فضا خارج شده و به استراحت و صرف ناهار بپردازید. زمانی که روز کاری شما به پایان رسیده و شما بخواهید به خانه بروید، بیش از دو سوم زمان روز که بیدار هستید را گذرانده‌اید. بسیاری از ما مجبور خواهیم بود که ساعاتی را نیز برای اضافه کاری داخل محیط کار خود باقی بمانیم. این یعنی تمام زندگی یک انسان!

به همین جهت است که شناخت استاندارد فضای اداری و رعایت آنها برای فراهم کردن یک محیط مناسب، باکیفیت، زیبا و مطلوب انقدر دارای اهمیت می‌شود. این رعایت استاندارد فضای اداری کمک خواهد کرد تا فرد با احساس راحتی در محیط کار خود، بیشترین میزان کارایی و عملکرد را در طول روز از خود به اجرا بگذارد. بنابراین فراموش نکنید که شاید شناخت و رعایت استاندارد فضای اداری در ابتدا برایت تجهیز کردن دفتر کار شما هزینه بر باشد؛ اما در انتها یک بازی برد برد بوده و سود بسیار بیشتری را برای شما رقم خواهد زد.

 

موارد سازنده استاندارد فضای اداری چیست؟

استاندارد فضای اداری، تنها به یک مورد به خصوص محدود نمی‌شود. تمامی اجزای تشکیل دهنده یک محیط کار می‌توانند شامل قوانین حاکم بر استاندارد فضای اداری شوند. از طراحی مسیرهای رفت و آمد گرفته و استاندارد فضای اداری در ساخت میز اداری، از نور محیط گرفته تا تهویه مطبوع، از ایجاد حریم خصوصی گرفته تا فضای استراحت، همه و همه ابعاد تشکیل دهنده استاندارد فضای اداری هستند که محیط مورد نظر شما را به یک فضای مطلوب تبدیل خواهد کرد. مهم‌ترین مواردی که این استاندارد فضای اداری را تشکیل خواهند داد، به صورت تخصصی‌تر در ادامه صحبتمان در همین مقاله مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

موارد سازنده استاندارد فضای اداری چیست؟

 

ابعاد و اندازه های مبلمان اداری

مهم‌ترین مسئله که در شناخت و رعایت استاندارد فضای اداری باید به آن توجه کنید، توجه به ابعاد میزهای اداری و صندلی‌هایی است که فرد قرار است بیشترین زمان خود را در آنجا سپری کند. در تهیه بهترین انواع میز و مبلمان اداری به هیچ عنوان شک نکنید. فراموش نکنید که این، یک سرمایه‌گذاری طولانی مدت برای شما خواهد بود.

 
استاندارد دسترسی‌ها و مسیرهای رفت و آمد

در حین ایجاد حریم خصوصی برای کارمندان با استفاده از تفکیک فضا با پارتیشن بندی، توجه داشته باشید که دسترسی مسیر را به گونه‌ای طراحی کنید که هم راحت باشد و هم سرعت عملکرد فرد را افزایش دهد.

 
تامین نور مورد نیاز برای تمام ساعات کاری

تهیه و تامین نور و بهره بری حداکثری از نور طبیعی، یکی از مهم‌ترین موارد استاندارد فضای اداری است که باید مد نظر خود قرار دهید.

 
 تهویه مناسب و مطبوع در تمام فصول سال

تهویه مناسب، بیش از آن چیزی که تصورش را می‌کنید در اصول فضاسازی اداری دارای اهمیت است. یک فرد در حالی که گرمش باشد یا از سرما به خود بلرزد، نخواهد توانست تا بر روی آنچه باید انجام دهد، تمرکز کند. به همین جهت اگر به دنبال بیشترین بهره‌وری از نیروی کاری خود هستید، استاندارد فضای اداری را رعایت کرده و به فکر تهویه مطبوع باشد.

 

خرید میز اداری مدرن

 

 مبلمان اداری، مهم‌ترین نکته در استاندارد فضای اداری

همانطور که گفتیم، مهم‌ترین مسئله در استاندارد فضای اداری توجه به ابعاد استاندارد و کیفیت بالا در مبلمان اداری و از همه مهمتر، انواع میز اداری است. برای تهیه بهترین انواع مبلمان اداری و مشورت با متخصصان این حوزه می‌توانید از پادمان کمک بگیرید. جهت کسب اطلاعات کامل‌تر می‌توانید به سایت پادمان مراجعه نموده و یا از طریق شماره‌های تماس با کارشناسان متخصص پادمان به صورت مستقیم در ارتباط باشید.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *