پارتیشن اداری

راهنمای جامع اصول فضاسازی محیط کار و اداری

راهنمای جامع اصول فضاسازی محیط کار و اداری

 بررسی جامع اصول فضاسازی محیط کار و اداری

محیط کار ما، خانه دوم ما است که بیشترین ساعات روز خود را در آن می‌گذرانیم. توجه به اصول فضاسازی اداری و رعایت آنها، شرایطی را فراهم خواهد کرد که فرد بتواند با بیشترین ظرفیت خود به انجام امور مرتبط با کارش بپردازد. در این مقاله قصد داریم تا با بررسی کامل همه چیز در مورد اصول فضاسازی اداری شما را در راستای رسیدن به یک محیط کار استاندارد و کارآمد یاری کنیم و بهترین پارتیشن دو جداره اداری را به شما معرفی کنیم. با ما تا انتهای مطلب همراه شوید.

 

اصول فضاسازی اداری

زمانی که حرف از اصول فضاسازی اداری می‌زنیم، با اعداد و ارقامی روبه‌رو خواهیم بود که اصول ریاضی رسیدن به یک محیط کار استاندارد را برای ما مشخص خواهند کرد. اما همه ما می‌دانیم که چیدمان فضای اداری تنها یک مسئله ریاضی نیست که بتوان آن را با رعایت چند عدد ساده طراحی کرد. چیدمان فضای اداری، نیازمند یک ترکیب شگفت انگیز و بدون خطا از هنر، زیبایی و علم ریاضی است. در ادامه به توضیح بیشتر این گفته، خواهیم پرداخت.

 

 زیبایی در خدمت کاربرد است

اولین قدم در بررسی اصول فضاسازی اداری توجه به نیاز فضایی است که در اختیار داریم. درست است که زیبایی، نیاز جدایی ناپذیر محیط اداری است، اما این زیبایی به هیچ عنوان کاربرد را نباید تحت الشعاع قرار دهد. در اصول فضاسازی اداری، زیبایی در خدمت کاربرد است.

 

 استانداردها، قانون‌گذار فضای اداری هستند

در تمامی محیط‌ها، توجه به استانداردها دارای اهمیت است. اما بر اساس اصول فضاسازی اداری، استانداردها، اولین مواردی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند. بدون توجه به استانداردها، بر اساس علوم ماکرو ارگونومی و میکرو ارگونومی، فرد در طول ساعات کاری و در مدت زمان طولانی دچاری آسیبهای جسمی و روحی فراوانی خواهد شد. بنابراین اگر به آینده مجموعه خود نگاه بلند مدتی دارید، رعایت استانداردها را جدی بگیرید.

 

 استانداردها، قانون‌گذار فضای اداری هستند

 

 نور یک عنصر مهم در اصول فضاسازی اداری

نور، عنصر اساسی زندگی انسان است. بر اساس اصول فضاسازی اداری نیز نور به عنوان یک عنصر ضروری و مورد نیاز تلقی می‌شود. در صورت وجود شرایط، بهتر است نور مورد نیاز را از نور طبیعی روز فراهم کنید. در صورت عدم وجود نور طبیعی، با استفاده از نورهایی با شار نوری استاندارد، نور مورد نیاز تیم خود را تامین نمایید.

 

 به دسترسی‌های مهم توجه کنید

تمام هدف ما از توجه به اصول فضاسازی اداری، افزایش کارایی کارمندان است. برای افزایش کیفیت و سرعت عملکرد، یکی از مهم‌ترین اقداماتی که می‌توانید انجام دهید، توجه به دسترسیهای ضروری و مهم است. اگر یک فرد تمام آنچه نیاز دارد را در چند قدمی خود پیدا کند، بدون شک متمرکزتر و سریع‌تر از همیشه کار خواهد کرد.

 

پارتیشن بندی، یک راه خوب برای فضاسازی اداری

یکی از راه‌های تقسیم بندی فضا که شما را به اصول فضاسازی اداری نزدیک‌تر خواهد کرد، پارتیشن بندی فضاها به قسمتهای کوچک‌تر و خصوصی‌تر است تا کارمندانتان بتوانند یک حریم خصوصی برای خود داشته و با تمرکز بیشتری به کار خود ادامه دهند. بسته به نوع فعالیت مجموعه می‌توانید از میان انواع پارتیشن اداری، اعم از:

  • شیشه‌ای
  • چوبی
  • فلزی
  • دو جداره
  • تک جداره
  • و غیره

انتخاب کنید. بهتر است در انتخاب بهترین پارتیشن، استانداردها، کیفیت و قیمت را در کنار یکدیگر مورد بررسی قرار دهید.

 

خرید پارتیشن اداری مدرن

 

در انتخاب مبلمان اداری دقت کنید

مهم‌ترین بخشی که دکوراسیون اداری را تکمیل می‌کند، مبلمان اداری است. انواع میز کاری بر اساس اصول فضاسازی اداری، مهم‌ترین اجزائی هستند که شرایط کاری را برای کارمندان فراهم خواهند کرد. تمامی اصول فضاسازی اداری که تا اینجا ذکر کردیم، اعم از کاربرد، استاندارد و غیره، همه در انتخاب میز خلاصه خواهند شد. پس در تهیه بهترین انواع میز اداری به هیچ عنوان شک نکنید.

در این راستا، در مسیر طراحی محیط کاری تا پارتیشن بندی و تجهیز دفاتر کاری شما با انواع مبلمان اداری، مجموعه پادمان همراه شما خواهد بود. جهت کسب اطلاعات کامل‌تر در مورد مجموعه پادمان و اطلاع از قیمت‌ها می‌توانید به سایت پادمان مراجعه کنید و یا جهت دریافت مشاوره از طریق شماره‌های تماس به صورت مستقیم با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *