دکوراسیون

انواع سبک های دکوراسیون اداری که باید بشناسید

انواع سبک های دکوراسیون اداری که باید بشناسید

 بررسی انواع سبک های دکوراسیون اداری 

طراحی درست و اصولی محیط اداری، یکی از مهم‌ترین مراحلی است که در تجهیز کردن دفتر کار خود باید به آن توجه کنید. طراحی و اجرای دکوراسیون اداری از دو جهت ضرورت خواهد داشت:

  1. به دلیل ورود مشتریان مجموعه به دفتر کار و تاثیری که بر روی این مسیر کاری ایجاد خواهد کرد.
  2. تاثیر دائمی که بر روی کارمندان و کارکنان مجموعه خواهد گذاشت.

به همین علت، تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به صورت اختصاصی به دکوراسیون اداری پرداخته و پاسخ سوالات مطرح شده در این زمینه را بیان کنیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا:

  • توضیح دهیم دکوراسیون اداری چیست؟
  • سبک های دکوراسیون اداری را معرفی کنیم.
  • بررسی کنیم که بهترین سبک دکوراسیون اداری مناسب برای دفتر کار شما کدام است.
  • بدانیم مهم‌ترین لوازم دکوارسیون اداری کدامند.
  • جایگاه میز کارمندی مدرن در دکوراسیون ادری چیست؟

 

دکوراسیون اداری چیست؟

در پاسخ به این سوال که دکوراسیون اداری چیست، باید به ماهیت عبارت توجه کنیم. دکوراسیون اداری در واقع همان لوازم و اکسسوریهایی هستند که یک محیط اداری را شکل داده و کار کردن در این محیط را امکانپذیر خواهند کرد. مهم‌ترین هدف در تمامی سبک های دکوراسیون اداری، رسیدن به عالی‌ترین شکل کار کردن در مسیر هدف مجموعه است.

در دکوراسیون اداری، توجه به استانداردها مهم‌ترین اصل بوده و اضافه گرایی در چنین فضایی جایگاهی ندارد. در سبک دکوراسیون اداری، توجه به کاربرد بیش از زیبایی ظاهری دارای اهمیت است.

 

 سبک های دکوراسیون اداری

در اجرای دکوراسیون اداری، درست همانند هر نوع طراحی و دکوراسیون دیگری، نیاز به پیروی از یک سبک وجود دارد. سبکها به این جهت پدید آمده‌اند که بتوانند به مسیر طراحی جهت داده و هارمونی کلی را در فضا ایجاد کنند. سبک های دکوراسیون اداری به اندازه سبک های دکوراسیون داخلی خانه و یا تجاری متنوع نیستند. علت این مسئله هم طبق آنچه پیش‌تر گفتیم، تمرکز بر روی کارکرد و کاربرد به جای زیبایی صرف است.

نمی‌توانیم بگوییم که سبک دکوراسیون اداری تنها در دو گزینه کلاسیک و مدرن خلاصه می‌شود. اما این مسئله نیز غیر قابل انکار است که تمامی سبک های دکوراسیون اداری، زیر مجموعه‌ای از این دو سبک بوده و برگرفته‌ای از قوانین حاکم بر این دو سبک هستند. در سبک دکوراسیون اداری، گاهی می‌توان از تلفیق دو سبک کمک گرفت. اینکه کدام سبک دکوراسیون اداری برای مجموعه شما بهتر است، بستگی به ماهیت کسب و کار شما و تناسب آن با ویژگی های سبک دکوراسیون اداری مورد نظر خواهد داشت.

 

 سبک های دکوراسیون اداری

 

 سبک دکوراسیون اداری کلاسیک

از گدشته تا به امروز درست از زمانی که دفاتر کاری جایگاه مهمی در اقتصاد کشور بر عهده گرفتن، سبک دکوراسیون اداری کلاسیک، طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داد. سبک دکوراسیون اداری کلاسیک از آن جهت که می‌توانست نمایان‌گر اصالت بوده و در کنار آن زندگی لوکس را به نمایش بگذارد، برای بسیاری از مشاغل با این نیاز مورد استفاده قرار گرفت.

مهم‌ترین عناصر تشکیل دهنده سبک دکوراسیون اداری کلاسیک، چوب و چرم است. چوب گردو و چرم طبیعی می‌تواند همان حس و حالی که از سبک دکوراسیون اداری کلاسیک انتظار می‌رود را ایجاد کنند. سبک دکوراسیون اداری پر از جزئیات غیر ضروری بوده و بیشتر برای دفتر کار مدیران در مجموعه‌های خیلی بزرگ مانند کارخانه‌ها مناسب است.

 

 سبک دکوراسیون اداری مدرن

سبک دکوراسیون اداری مدرن، نمادی از تجدد و پیش‌روی در عصر جدید است. این سبک دکوراسیون اداری، همانطور که از دکوراسیون اداری انتظار می‌رود، کارکرد و عملکرد را بر زیبایی بدون کاربرد ارجح می‌داند. در این سبک، با استفاده از خطوط صاف، رنگ های خالص و نظم زیباترین نمونه‌های دکوراسیون اداری را خلق می‌کنند. سبک دکوراسیون اداری مدرن خود می‌تواند به چندین زیر شاخه:

  • سبک دکوراسیون اداری مینیمال
  • سبک دکوراسیون اداری های تک
  • و غیره

تقسیم بندی شود. این سبک برای هر ماهیت کسب و کاری می‌تواند گزینه بهتری باشد، مگر آنکه نیاز اساسی شغل همان ویژگی‌های سبک دکوراسیون اداری کلاسیک را بطلبد.

 

 کدام یک از سبک های دکوراسیون اداری برای من بهتر است؟

پاسخ این سوال که سبک دکوراسیون اداری برای مجموعه من بهتر است، کاملاً بستگی به ماهیت کسب و کار شما دارد. باید گفت با توجه به امکان کنترل هزینه‌ها در سبک دکوراسیون اداری مدرن، این سبک می‌تواند برای هر کسب و کاری گزینه بهتری باشد.

 

خرید میز کارمندی مدرن

 

مهم‌ترین لوازم دکوراسیون اداری

مهم‌ترین لوازم دکوراسیون اداری، میزهای اداری هستند. بدون میزها، کار کردن در دفاتر اداری اگر غیرممکن نباشد، بسیار سخت است. اهمیت دارد که دفتر کار شما به تعدادی میز استاندارد و باکیفیت مجهز شود. برای آنکه بتوانید به بهترین انواع میز و مبلمان اداری با بهترین قیمت دسترسی پیدا کنید؛ می‌توانید به سایت پادمان سری بزنید.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *