دکوراسیون

همه چیز درباره طراحی فضای استارتاپی

طراحی فضای استارتاپی

بررسی طراحی فضای استارتاپی

طراحی فضای استارتاپی، باید به گونه‌ای اختصاصی انجام شود. علت اهمیت این مسئله، در افزایش خلاقیت و کارایی کارمندان در چنین فضایی است. برای پیش بردن یک استارتاپ موفق، بدون شک تنها دکور کردن فضا با استفاده از تعدادی مبلمان اداری، نمی‌تواند شما را به سمت موفقیت هدایت کند.

نیروی انسانی، مهم‌ترین نقش را در یک کار استارتاپی بر عهده دارد. با توجه به تاثیر دکوراسیون محیط کار بر روان و کیفیت عملکرد افراد، از این جهت، طراحی فضای استارتاپی دارای اهمیت خواهد شد.

در این مقاله قصد داریم تا به طور کامل در مورد طراحی فضای استارتاپی صحبت کنیم و بایدها و نبایدهای این مسیر را بررسی نماییم. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا به بررسی دکوراسیون استارتاپی و تمامی عوامل مورد نیاز و تاثیرگذار در آن بپردازیم.

چگونگی طراحی فضای استارتاپی

اگر قصد طراحی فضای استارتاپی را دارید، ابتدا در مورد کلیت این فضا و نیازهای آن، اطلاعات کسب کنید. فراموش نکنید، این نیازهای ضروری هر فضا هستند که طراحی دکوراسیون فضا را به سمت درست هدایت خواهند کرد.

دکوراسیون استارتاپی نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای آنکه بتوانید طراحی فضای استارتاپی را به بهترین شکل انجام دهید، به نیازهای این فضا توجه کنید:

 • یک استارتاپ، به یک فضای پویا احتیاج دارد تا بتواند فعالیت خود را با بهترین کیفیت انجام دهد.
 • کار تیمی، نقش بسیار مهمی در موفقیت یک استارتاپ دارد. بنابراین در طراحی فضای استارتاپی، این نیاز را در تمامی فضاها برطرف کنید.
 • یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت یک استارتاپ، خلاقیت است. به همین علت است که طراحی فضای استارتاپی باید به گونه‌ای انجام شود که در جهت تقویت و پرورش خلاقیت عمل کند.
 • فضای یک استارتاپ، انعطاف پذیر است. در طراحی فضای استارتاپی، این مسئله را هرگز فراموش نکنید!

1. فضایی را برای انجام کار گروهی در نظر بگیرید

کار گروهی در مشاغل استارتاپی، مهم‌ترین نقش را ایفا می‌کند. به همین علت است که در طراحی فضای استارتاپی، حتماً باید این مسئله را در نظر داشته باشید. امکان انجام کار گروهی را در هر فضایی ایجاد کنید. به جای استفاده از میز کارمندی ساده، از انواع میزکار گروهی بهره بگیرید. به این ترتیب در افزایش کیفیت کار گروهی و ایجاد تعامل بین کارمندان، تاثیر شگفت انگیزی خواهید گذاشت.

انواع میز کار گروهی

2. نور طبیعی را فراموش نکنید!

با ایجاد عوامل تاثیرگذار در افزایش آسایش و آرامش، بودن شک، منجر به افزایش کیفیت کلی کار خواهید شد. یکی از عوامل مهم که در طراحی فضای استارتاپی و در ادامه افزایش کیفیت در مدت زمان کار، باید آن را در نظر داشته باشید ، نور است. به هر ترتیبی که فضا به شما اجازه می‌دهد، نور طبیعی را وارد دکوراسیون استارتاپی خود کنید. تا حد ممکن، نور طبیعی را جایگزین نور مصنوعی کرده و در صورت لزوم از نور مصنوعی با رنگ طبیعی استفاده کنید.

3. رنگ، یک عامل تعیین کننده در طراحی فضای استارتاپی

در طراحی فضای استارتاپی، حتماً از رنگهای مختلف، شارپ و پر انرژی استفاده کنید. فراموش نکنید که تنالیته رنگ برند را نیز مورد استفاده قرار دهید. تاثیر رنگها در دکوراسیون را مطالعه نموده و به صورت درست و اصولی، از آنها بهره بگیرید.

4. ذهن، مهم‌ترین چیزی که در طراحی فضای استارتاپی به آن توجه خواهد شد

در طراحی فضای استارتاپی، باید به گونه‌ای عمل کنید که منجر به پرورش هرچه بیشتر خلاقیت افراد شوید. در پرورش خلاقیت، ذهن، نقش اساسی را بر عهده دارد. به همین علت است که تمامی ملزومات استراحت ذهن و پرورش خلاقیت ذهنی را در دکوراسیون استارتاپی، فراهم می‌کنیم.

برای این منظور، در طراحی فضای استارتاپی فضاهایی مانند:

 • اتاق بازی
 • اتاق بارش فکری Brain Storm
 • اتاق سیگار
 • اتاق استراحت

و دیگر موارد این چنینی در نظر گرفته می‌شود تا بتوان بیشترین کاربری را از ذهن پویا برگرفت.

5. طراحی باز و هم سطح جایگزین سلسله مراتب فضای اداری

در طراحی فضای استارتاپی، طراحی دکوراسیون اداری به سبک سلسه مراتبی و قدیمی دیگر جایگاهی ندارند. برای طراحی دکوراسیون استارتاپی، از کمترین دیوار استفاده می‎شود و در موارد ضروری، بیشتر از شیشه بهره گرفته می‌شود تا دیوار حجیم. طراحی فضای استارتاپی معمولاً به صورت هم سطح و باز انجام می‌شود.

انواع دکوراسیون اداری

انواع مبلمان مورد نیاز در طراحی فضای استارتاپی

در طراحی فضای استارتاپی، به مبلمان اداری از جمله:

 • میز مدیریتی
 • میز کارمندی
 • میز کار گروهی
 • کانتر
 • پارتیشن اداری فریم دار یا بدون فریم
 • میز کنفرانس
 • و غیره

نیاز خواهید داشت. برای خرید بهترین انواع مبلمان اداری مدرن با بهترین قیمت، می‌توانید به سایت پادمان مراجعه نموده و یا با مجموعه تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *