دکوراسیون

همه چیز درباره استاندارد چیدمان اداری

همه چیز درباره استاندارد چیدمان اداری

بررسی استاندارد چیدمان اداری

برای تعیین استانداردها در هر زمینه‌ای، تحقیقات بسیاری صورت گرفته است تا به اعداد و ارقام مشخصی برسند بتوانند به تولید انبوه در انقلاب صنعتی دسترسی پیدا کنند. در استاندارد چیدمان اداری نیز به همین ترتیب، پس از تحقیق و بررسی نیاز انسانها و فضاهای مورد نیاز آنها، توجه به اندازه‌ها و در نظر گرفتن فضای کافی، به اعداد مشخصی رسیدند که امروزه در ساخت تمامی اجزای تشکیل دهنده چیدمان اداری از آنها پیروی می‌شود. در این مقاله قصد داریم تا به صورت تخصصی به بررسی همه چیز درباره استاندارد چیدمان اداری بپردازیم و بهترین راه خرید میز اداری مدرن را به شما بیاموزیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

 

اهمیت رعایت استاندارد در چیدمان اداری چیست؟

همانطور که در ابتدای صحبتمان گفتیم، برای رسیدن به این استانداردهای کلی که جهان شمول نیز هستند، تحقیقات و بررسیهای بسیاری انجام شده است. این استانداردها، بر اساس نیازهای انسان معمولی در ابعاد متوسط جهانی تعیین شده‌اند. گاهی در طراحی‌های اختصاصی استاندارد چیدمان اداری دچار تغییر خواهند شد. اما به طور کلی و در محیطها و طراحیهای عمومی از استاندارد چیدمان اداری بهره گرفته می‌شود.

در صورتی که این استانداردها در طراحی و چیدمان اداری رعایت نشود، مشکلات عدیدۀ فراوانی در ادامه و در طول چند ساعت کار روزانه در چنین محیطی، برای فرد ایجاد خواهد شد. این استانداردها بر اساس نیاز انسان طراحی شده‌اند.

به عنوان مثال، با توجه به قد عموم افراد در جهان، ارتفاع استاندارد میز تعیین شده است. این ارتفاع به این دلیل در نظر گرفته می‌شود که افراد با قد متوسط در هنگام نشستن کف پاهای خود را با زانوی 90 درجه به طور کامل بر روی زمین قرار دهند؛ زاویه آرنجشان در هنگام کار با کامپیوتر 90 درجه بوده و گردنشان در حالت کاملاً صاف باشد. در غیر این صورت، بدن فرد در طولانی مدت دچار آسیبهای جدی مانند دیسک گردن یا کمر خواهد شد که در بیشتر موارد، غیر قابل کنترل و ترمیم هستند.

 

 استاندارد های چیدمان اداری

در چیدمان اداری، اندازه‌های مشخصی وجود دارند. برخی از این اندازه‌ها مختص میزها، کتابخوانه‌ها و صندلی‌ها بوده و برخی از استاندارد های چیدمان اداری به فواصل مورد نیاز برای نشستن، راه رفتن و موارد دیگر می‌پردازد. این استانداردها در هر فضایی با هر کارکرد مشخصی متفاوت خواهند بود.

 

 استاندارد های چیدمان اداری

 

 استاندارد چیدمان اتاق های اداری خصوصی

در چیدمان اتاق های خصوصی مانند اتاق مدیریت، استاندارد چیدمان اداری متفاوت است. در این حالت، مهم‌ترین عدد (اگر به ابعاد میز و صندلی توجه نکنیم) فاصله بین دیوار و محل قرار گرفتن میز است. این عدد در صورتی که پشت میز کشو یا کمد درب داری نباشد، 107 سانتیمتر است. در صورت نیاز به فضا جهت باز کردن درب کشو یا کمد، این عدد به عدد ذکر شده اضافه خواهد شد.

 

استاندارد چیدمان اتاق های اداری عمومی

بر اساس استاندارد چیدمان اداری در اتاقهای عمومی، کمترین فضایی که برای کار کردن در نظر می‌گیرند نباید کمتر از 76 سانتیمتر باشد. در صورتی که نیاز به طراحی فضایی برای ارباب رجوع دارید، استاندارد چیدمان اداری برای این فضا، عددی در حدود 76 تا 107 سانتی متر است.

 

ارتباط ماهیت کار و استاندارد چیدمان اداری

عوامل بسیاری هستند که می‌توانند این استاندارد چیدمان اداری را دچار تغییر کنند. اندازه‌های کلی مینیمم ها و ماکسیمم ها را تعیین می‌کنند. در صورتی که فضای کافی برای طراحی چیدمان اداری در اختیار دارید، می‌توانید با دست کاملاً بازتر در استاندارد چیدمان اداری تغییر ایجاد کنید.

ماهیت شغل افراد نیز می‌تواند در تعیین استاندارد چیدمان اداری تاثیرگذار باشد. به عنوان مثال، در صورت طراحی و چیدمان یک دفتر کار معماری، وجود فضای مورد نیاز برای طراحی و انتقال ایده‌ها ضروری است. در حالی که در یک دفتر وکالت، هرگز نیازی به چنین فضایی وجود نداشته و تمرکز باید بر روی طراحی و چیدمان اتاق مدیریت و اتاق برگزاری جلسات باشد.

 

خرید میز اداری

 

 ارتفاع میز، مهم‌ترین عدد در استاندارد چیدمان اداری

زمانی که به دنبال بررسی استاندارد چیدمان اداری هستید، بهتر است این نکته را فراموش نکنید که استاندارد بودن میزهای مورد استفاده، دارای اهمیتی بسیار بیشتر از دیگر موارد است. بنابراین بهتر است پیش از هر اقدامی به دنبال یک تولید کننده انواع میز اداری استاندارد و درجه یک باشد. اگر میز مورد نظر شما قابلیت تنظیم ارتباط داشته باشد، برای رعایت استاندارد چیدمان اداری، انعطاف بسیار بیشتری خواهد داشت.

برای یافتن و خرید بهترین انواع میز، پارتیشن و مبلمان اداری می‌توانید به سایت پادمان مراجعه نموده و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نحوه ثبت سفارش، دریافت مشاوره و قیمت، می‌توانید از طریق شماره‌های تماس به صورت مستقیم با کارشناسان پادمان در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *