دکوراسیون

همه چیز درباره روانشناسی رنگ دفتر کار

 بررسی همه چیز درباره روانشناسی رنگ دفتر کار

در گذشته‌ای نه چندان دور، تنها لازمه چیدمان محیط اداری تجهیز کردن دفتر کار به لوازم اداری مورد نیاز از جمله میز و پارتیشن و غیره بود. اما امروزه و با پیشرفت هرچه بیشتر آگاهی افراد در زمینه علم روانشناسی و ارتباط آن با رسیدن به اهداف کاری، شناخت و رعایت اصول طراحی دفتر کار و همچنین توجه به روانشناسی رنگ دفتر کار برای افزایش کارایی کارمندان، دارای اهمیتی حیاتی است. در این مقاله  قصد داریم تا به صورت تخصصی به بررسی طراحی اصولی محیط اداری و روانشناسی رنگ دفتر  کار و تاثیر میز اداری بر ان بپردازیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا به طور کامل در زمینه روانشناسی رنگ دفتر کار اطلاعات کاملی را کسب نمایید.

 

رنگ | یکی از مهم‌ترین اصول طراحی دفتر کار که باید بشناسید

در مقاله اصول طراحی دفتر کار، به صورت تخصصی اصول کلی طراحی یک محیط کاری کارآمد و بی‌نقص را بررسی کردیم. جدای از تمامی مباحث ذکر شده در آن مقاله، همه ما می‌دانیم که رنگ در دکوراسیون چه تاثیر روانشناسی عمیقی بر روی افراد خواهد گذاشت. توجه به روانشناسی رنگ دفتر کار و رعایت آن به صورت همسو و همگام با اهداف کاری می‌تواند سرعت رسیدن به موفقیت را افزایش داده و در نتیجه سود حاصل مجموعه را بهبود ببخشد.

برای آنکه بتوانیم طراحی دکوراسیون اداری محیط کار خود را با توجه به روانشناسی رنگ دفتر کار انجام داده و رنگ مورد نیاز و متناسب با جهت فعالیت را انتخاب کنیم، بهتر است تا در اولین قدم، به تحقیق و بررسی در مورد کسب و کاری که داریم و رفتار و علایق مشتریان احتمالی که داریم، بپردازیم. به این ترتیب، این امکان را خواهیم داشت تا رنگ سازمانی درستی را انتخاب کرده و طبق روانشناسی رنگ دفتر کار، از همان رنگ به خوبی در دکوراسیون دفتر کار خود استفاده کنیم.

 

روانشناسی رنگ دفتر کار | بهترین رنگ محیط اداری چیست؟

یک رنگین کمان را تصور کنید. هر رنگ در این رنگین کمان تاثیر به خصوصی بر روی روان شما خواهد گذاشت. حتی تم‌ها و تنالیته‌های متنوع از یک رنگ به خصوص نیز تاثیرات روانشناسی متفاوتی خواهند داشت. بنابراین طبق روانشناسی رنگ دفتر کار برای آنکه بتوانید تاثیر درست و مناسبی را بر روی همکاران خود در دفتر کار بگذارید، بهتر است تاثیر روانشناسی هر رنگ را به خوبی شناسایی کرده و طبق اهداف سازمانی که دارید، رنگ مناسبی را برای دکوراسیون دفتر کار خود، انتخاب کنید. در میان تمامی رنگهای موجود، تنها چند رنگ هستند که در میان بسیاری از افراد به عنوان رنگ محبوب و پرطرفدار برای محیط اداری شناخته می‌شوند. در ادامه روانشناسی رنگ دفتر کار این رنگها را بیان خواهیم کرد.

 

روانشناسی رنگ دفتر کار | بهترین رنگ محیط اداری چیست؟

 

 رنگ آبی

آبی رنگ پیش‌روی است. رنگ روشنفکری و روز گرایی. به همین علت است که در بسیاری از دفاتر کاری فعالیتهای حوزه تکنولوژی مانند گوشی موبایل، شاهد رنگ آبی هستیم. طبق روانشناسی رنگ دفتر کار، آبی رنگی برای اعتماد است. این رنگ می‌تواند میزان تمرکز افراد را افزایش داده و در نتیجه، میزان کارآمدی افراد در دفتر کار را بیشتر کند.

 
رنگ قرمز

قرمز رنگ شجاعت است. این رنگ به دلیل قدرتی که به محیط می‌بخشد می‌تواند بهترین رنگ برای دفاتر کاری باشد که فعالیت فیزیکی در آن دارای آن اهمیت دارد. طبق روانشناسی رنگ دفتر کار، رنگ قرمز بهترین رنگ برای محیطهای باشگاهی، مهد کودکها و موارد مشابه دیگر خواهد بود.

 
 رنگ زرد

بر اساس روانشناسی رنگ دفتر کار، برای دفاتر کاری با نیاز خلاقیت و اعتماد به نفس بالا، مانند دفاتر کاری استارتاپی، رنگ قرمز می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

 
رنگ خاکستری

خاکستری، رنگ مدرنیته بوده و با توجه به تاثیر شگفت انگیزی که بر میزان اعتماد به نفس افراد می‌گذارد، بر اساس روانشناسی رنگ دفتر کار می‌تواند بهترین و در عین حال مقرون به صرفه‌ترین رنگ مناسب برای محیط اداری باشد.

 

خرید میز اداری

 

 چطور رنگ را وارد دکوراسیون دفتر کار خود کنیم؟

برای آنکه بتوانید رنگ منتخب خود را مطابق با روانشناسی رنگ دفتر کار وارد محیط کار خود کنید، بهترین و کم هزینه‌ترین راه حل، وارد کردن رنگ از طریق المانهای ضروری دفتر کار است. به عنوان مثال، انواع میز یا صندلی اداری و به علاوه کمک گرفتن از انواع پارتیشن اداری می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای وارد کردن رنگ در محیط کار باشند.

در صورتی که نیاز به مشورت در زمینه طراحی دفتر کار خود هستید و به علاوه به دنبال بهترین انواع مبلمان اداری هستید، پادمان همراه شما خواهد بود. جهت مشاهده نمونه محصولات پادمان می‌توانید به سایت پادمان مراجعه کنید و یا از طریق شماره‌های تماس به صورت مستقیم با کارشناسان متخصص مجموعه در ارتباط باشید.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *